Membran Su Yalıtım ve Kaplama Fiyatları

[ux_custom_products cat=”membran” products=”” columns=”4″ title=”Membran Çatı Kaplama”]

Membran Nedir?

Membran, yalıtım programlarında sarfedilen ve yalıtımın özünü ortaya getiren bir malzemedir. Bilindiği gibi bugünümüzde bina ve konutların yalıtımları gerektiğince büyük ehemmiyet taşıyan bir konudur. Binaların daha sıhhatli ve uzun yaşamlı bir şekilde kalabilmeleri amacıyla membran programlarının yapılması gerekiyor. Son senelerde bina ve konutlara membran programı yapılması mecburi duruma geldi. Genellikle yeni imar edilen konutlarda bu hal mecburi bir hal olarak ilgi çekiyor. Membran programları hem ısı hem de su yalıtımı konusu ile ilgili yapılan malzemeleridir. Membranların su yalıtımında kullanılması işle beraber bina ve konutların su ve neme karşı korunması sağlanıyor. Isı yalıtımındaki faktörü ise bina ve konutların kışın soğuktan yazın da sıcaktan korunmalarını temel alıyor.

Su Yalıtımında Membran Kullanımı

Su yalıtımı amacıyla sarfedilen membranlar 10 metre uzunluğunda 1 metre genişliğinde rulo şeklinde olan malzemelerdir. Tamamı ile yapısında zift ve asfalt yer alıyor. Membran ortamında zift ve asfaltı bir arada tutan faktör ise keçedir. Membranların ağırlıkları içindeki faktör maddelere göre farklılık gösterse de aşağı yukarı olarak 50 ile 70 kilo arasında değişiyor. Su yalıtımı amacıyla sarfedilen membranların polyester keçe taşıyıcılı, cam tülü taşıyıcılı içerikleri olarak ikiye ayrıldığı biliniyor. Düz membranlar üstünde rastgele bir faktör madde olmadan yalnızca yüzeye sahip olan membranlardır.

Su Yalıtım Membran Uygulaması Nasıl Yapılır?

Su yalıtım malzemesi olan membranlar çatılara belirli bir usul ile uygulanıyor. Tamamı ile ustalık gerektiren bir hal olduğundan ötürü her bireyin yapabileceği bir prosedür değildir. Su yalıtım programlarında membranlar çatı üstüne serilerek şaloma ateşi ile ısıtılarak zemine yapışması sağlanır. Sonuç olarak zemin tamamiyle membran altında kalarak çatının tamamı membran ile kaplanır. Bu program ile beraber kışın yağan yağmur ve kar suları hiçbir şekilde membran altına geçerek çatılarda akıntılar ortaya getirmez.

Diğer Bilgi Ürün Bilgisi: https://www.sandvicpanelfiyati.com/urun/membran-2mm-polyester-keceli

 

Çatı Tadilatı Firması Uzman Çatı Ekibi

Scroll to Top