Çatı Kaplama

[ux_custom_products cat=”alcipan,sandviç panel,camyunu-levha,membran” products=”” columns=”4″ title=”Çatı Kaplama Malzemeleri”]

Çatı Kaplama

Bilindiği gibi, çatı kaplama, %15 ila %25 daha az eğimli ve daha eğilimli sapmalara sahip malzemeleri kaplamak için kullanılır. Bu kaplamaların türüne bağlı olarak, belirli boyutlardaki malzemeleri kapladıkları için eklemlerin sızdırmazlığına izin verilmez. Bu nedenle, şekilleri ve hacimleri önemli ölçüde değişir.  olarak adlandırılan bu malzemeler, boyutları büyüdükçe boyutları daha küçük olduğu için daha dik yamaçlarda kullanılmak üzere küçük yamaçlarda kullanılabilir.
# Onduline Çatı Kaplama 
Ana madde kil ve hemen hemen her yerde olduğu için, fayans çok genel bir coğrafyada kullanılabilir. Alaturca, Marsilya, düz, oluklu vb. birçok çeşit fayans farklı yamaçlarda kullanılabilir. Bazı türler çatıya monte edilir, bazı türler çatıya yerleştirilebilir. Genişletilmiş kilin çatı kirişlerine döşenmesi için, kural olarak, bir grup fayansın yerleştirilmesi gerekir ve bu plaka üzerinde nitelikli bir su geçirmez bitüm membranı kurulmalıdır.
# Çift Kompenant Likit Membran Çatı Kaplama
Bu kaplama türü yaklaşık %85 çimento ve yaklaşık %15 içerir, çünkü takviye, Krizotil adı verilen bir asbest türüdür. Beyaz asbest olarak bilinen krizotil, AB ülkelerinde yasaklanmıştır. Son yıllarda ülkemizde asbest yerine selüloz kullanılmaktadır. Bu çatı kaplama, çimento esaslı malzemelerden yapılmış liflerle donatılmış bir kompozit malzeme sınıfına aittir. Düz levhalar veya oluklu levhalar düz ise 5 mm, 200 x 400 mm veya 400 x 400 mm kalınlığında üretilir; 1250 kez kesildiğinde 200 – 2200 – 2500 – 3000 920 milimetre genişliğinde ve mm genişliğinde olabilir.
çatı kaplama
çatı kaplama

METAL SANDVİÇ PANEL ÇATI KAPLAMA

Yıllar boyunca metalden yapılma sandviç panel çatı kaplama malzemesi kullanılmakta ve güvenli çatı malzemesi olarak kullanılmıştır. Dış etkilere karşı direnç, kolay kullanım ve hafiflik. Özellikle metaller gibi. g. sac, alüminyum gibi oksidasyonla kaplanmış çatı paneli tabakası sayesinde dış koşullara karşı korumak için önemli bir kaliteye sahiptir. Çatı kaplama malzemeleri kurşun, bakır, alüminyum ve galvanizli metal olarak kullanılır.

BİTÜM MEMBRAN ÇATI KAPLAMA

Bitüm çatı kaplamaları, su geçirmez membranlar, cam veya polyester keçe m2 / kg, modifiye elastik polimer bitüm kaplamaları SBS termoplastikler, alt ve üst yüzeyler polietilen yalıtım ile lamine edilmiştir. Bu membranlar, bir brülör veya sıcak bitüm ile uygulanabilen su koruma malzemeleridir.
Başka bir membran türü, polimer bitüm, modifiye aplike ve diğer termoplastik maddelerle polyester veya camdan yapılmış su geçirmez malzemelerdir. Shalumo alevle çalışmanıza izin verir.
# Bu bitümlü kumlu membranların bazıları, güneş ışınlarını yansıtmak için doğal taş, beyaz, kırmızı, yeşil, yeşil bir mineral ile kaplanmıştır. Diğerleri her iki tarafı da plastik wrap ile kaplıdır. Bu membranların yumuşama tipine bağlı olarak 120, 135, 145 OS sertliği farklıdır, Genişlik 1 m, uzunluk 10 m’dir. bu membranların kalınlığı, kalınlıklarına bağlı olarak sırasıyla 20,30,32,39,42 kg / m2 olan 2,3,4 ve 4,7 mm’dir. Su ile zenginleştirmek için, membranlar birbirinden 10 cm mesafede birbirine yapıştırılmalıdır.
Membranın yapıştırıldığı zemin, 250-300 / m3 çimento dozunda yıkanmış kum çözeltisi ile çelik bir kaplama ile cilalanmalıdır. Uygun bir astar veya polimer bitüm macunu uygulandıktan sonra, bir membran lambası veya bitüm ile uygulanabilir. Yüzey pürüzlülüğü nedeniyle iyi çalışmadığından, betonarme tabaka ile doğrudan bağlantı kurmak için çok fazla bitüm gereklidir, bu nedenle tercih edilmemelidir.
Polimer çatı fiyatları
Polimer çatı kaplamaları (plastikler) oluklu levhalar ve çoğunlukla oluklu düz levhalardan oluşur. Polimer, herhangi bir renkte hem renksiz hem de şeffaf veya opak olabilir. Isı yalıtımı açısından yetersiz olan bu kaplamalarda, soğuk mevsimde alt yüzey kapatıldığında yoğuşma oluşacaktır. Alt oda açıksa, üst polimer güverte sadece yağmurdan koruyacaktır. Bu uygulama sırasında ve sonrasında dahil edilmemelidir yana, yürüyüş ve çalışma sırasında yük çöp dağıtmak için iskele kullandığınızdan emin olun.
CAM POLİKARBON ÇATI KAPLAMA
Cam malzeme, polikarbon malzeme ortaya çıkana ve yaygınlaşana kadar çatıdaki ışıkları almak için kullanılan tek malzemeydi. Malzeme olarak temperli cam (öngerilmeli cam), cam elyafı, oluklu cam ve sıkılaştırılmış cam ürünleri kullanılır. Sıradan bir cam damak sırasında, bu tip cam çatıda kullanılmamalıdır, çünkü tabana zarar verme riski yüksektir.
Cam çatılar için, her zaman ışık yalıtımı ile yoğuşma riski vardır. Bu nedenle, çatının sadece belirli bir bölümünü kullanmanız önerilir.
Scroll to Top